Son mesaj - Gönderen: Recep Ergin - Salı, 01 Kasım 2011 23:40
Sitemizin yeni hali www.gumushane.gen.tr/v2 adresinde test edilmektedir. Lütfen belirli aralıklarla ziyaret ederek, yaşadığınız aksaklıkları ve önerilerinizi admin@gumushane.gen.tr adresinden veya buradaki formdan bize bildirin.
Haberler

Haberler->Gümüşhane->KAZIKBELİ YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI « BOL FOTOĞRAFLI »   

KAZIKBELİ YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI « BOL FOTOĞRAFLI »


-YAĞIŞ HORON OYUNUNA ENGEL OLAMADI
-TELEKOM'DAN 2 GÜN BOYUNCA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ HİZMETİ SUNULDU
-KAZIKBELİ AĞASI YAKUP TURGUT OLDU


      Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde düzenlenen Kazıkbeli Yayla şenlikleri coşkulu geçti. Yağmur yağışı vatandaşların horon oynamasını engelleyemedi.

      Gümüşhane, Trabzon, Giresun ve civar il ve ilçelerden gelen binlerce insan, Kazıkbeli Yaylası'nda doyasıya horon oynadıkları 2 gün geçirdiler. Şenliklerin ikinci gününde Kürtün Kaymakamı Ozan Gazel, Doğankent Kaymakamı Naif Yavuz, Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, İl Genel Meclisi Üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

       Yayla şenliklerine katılan Kaymakam Ozan Gazel, yaptığı konuşmada, yaylaların yörenin gelecek nesillere bırakacağı en değerli varlıkları olduğunu belirterek, yaylalarda betonlaşma ve çevre kirliliğinin en önemli tehdit olduğunu söyledi. Şenliklerde civar yayla ve ilçelerden gelen pazarcılar, kurdukları pazar alanında yöresel yiyecek ve giyecekleri vatandaşların beğenisine sundular. Pazarın en ilginç stantlarından birisi de Muhammet Dilli (29) adlı pazarcının sergisi oldu. 16 yıldır çeşitli yerlerde pazarcılık yapan Dilli, 3 yıldan beri mobil POS cihazı ile yaylalarda da kredi kartı ile satış imkanı sağlıyor.

        Öte yandan yaylada, Türk Telekom Gümüşhane müdürlüğü tarafından altyapısı yenilenen Kazıkbeli yaylasında, 2 günlük şenlik süresince vatandaşlara ücretsiz kablosuz hizmeti sundu. Trabzon Belediyesi Mehter Takımının da gösteri yaptığı şenliklerde çok sayıda mahalli sanatçı da sahne aldı.

        Şenliklerin bugünkü bölümünde öğleden sonra başlayan şiddetli yağmur, vatandaşların horon oynamasına engel olamadı. Şenliklerin son bölümünde ağalık seçimleri yapıldı. Yayla ağası 6 bin TL ile Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut oldu.










TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK DİL OKULU GÜMÜŞHANE'DE


| More

 Gönderen Recep Ergin, Pazar, 19 Temmuz 2009 18:13, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 


MKPortal M1.1.1 ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03988 saniyede 9 sorguyla oluşturuldu